UUSI KOHDE - KEVÄTHANGET 2025 -20 % HINNASTON HINNOISTA!!
Olen upouusi, tasokas ja tunnelmallinen huvila ulkoilijan unelmapaikalla tunturinrinteessä. Luonnon keskellä mutta lähellä palveluita.
Oletpa laatutietoinen hiihtäjä, fillaaja, kokkaaja, tai takan lämmössä viihtyvä tunnelmoija, unelmalomasi puitteet löytyvät meiltä. Tilaa ja toimivuutta on tarjolla kuudelle kolmessa makuuhuoneessa. Lisäksi kahdelle on laitettavissa lisävuoteet parvelle, jossa on sen lisäksi tilaa vaikka perheen joogasessiolle.
Ulkoilevan perheen unelmavalinta lähtee sijainnista: Hiihtokeskus on lähellä ja skibussi pysähtyy Tunturintien risteyksessä. Tunturin kupeessa ei ole talvella riesana pakkanen eikä räkkäaikana ötökät. Vieressä kulkee valaistu hiihtolatu ja kesällä pyöräreitti. Lämpöladulle on matkaa 500m.
Olohuoneesta avautuu erämainen metsänäkymä Yllästunturin ylärinteeseen. Parvelta ja saunan pehmeistä löylyistä voi tunnelmoida revontulia tai auringonlaskua Kuertunturin taakse.
Jos suunnittelet työn ja vapaan yhdistämistä, on meillä puitteet kunnossa siihenkin. Etätyöskentelyyn on tarjolla mahtavan metsänäkymän lisäksi sähköpöytä, ergotuoli ja ajatuksennopea valokuituyhteys.
Tilat on suunniteltu ulkoliikkujan tarpeet kirkkaana mielessä. Suksiniekka saapuu kämpille kodinhoitohuoneen kautta, jossa on rutkasti tilaa ulkoilukamppeiden kuivatteluun. Siitä ne on kätevä pukea päälle seuraavaan aktiviteettiin. Pääporstuan voi silloin pyhittää siistimmille siviilikamppeille.
Suksiniekkojen ja pyöräilijöiden huoltotoimet ja kamppeiden säilytys onnistuvat ulkovarastossa olevassa huoltotilassa. Voiteluteline, -rauta ja perusvälineet löytyvät omasta takaa.
Haluamme tarjota myös allergisille miellyttävän lomaelämyksen. Siksi ihanien karvakaverien majoittuminen tai tupakointi ei ole meillä sallittua.
Isompikin auto mahtuu autokatokseen tuiskulta suojaan ja pihaan ulkosalle mahtuu useampikin menopeli. Sähköauton lataus onnistuu autokatoksessa.
Latailujen ja muiden lisukkeiden hinnoittelu löytyy alla olevasta hinnastosta.
Sesonkiaikaan (vkot 51-16) minua saa vuokrata täysinä viikoina lauantaista lauantaihin. Silloin ei tarvitse moppia heiluttaa, vaan siivous sisältyy hintaan.
Muuna aikana minimivuokra on 3 päivää ja siivous on ostettavissa lisähintaan hinnaston mukaan.
Silloin kun en ole vuokrakäytössä, olen perheen oma vapaa-ajan asunto. Siksi arvostan siistejä ja rauhallisia vieraita. Tervetuloa!